۱۳۹۹ پنج شنبه ۹ بهمن
FA
دانشگاه اصفهان
تفاهم‌نامه همكاري‌هاي علمي پژوهشي، فناوري و آموزشي دانشگاه اصفهان و اداره كل هواشناسي استان اصفهان
تفاهم‌نامه همكاري‌هاي علمي پژوهشي، فناوري و آموزشي دانشگاه اصفهان و اداره كل هواشناسي استان اصفهان به منظور گسترش همكاري‌هاي علمي و فناوري و ارتقاي هدفمند تحقيقات كاربردي طرفين در راستاي پاسخگويي به نيازهاي جامعه در سطح منطقه‌اي و ملي با حضور مدير كل هواشناسي استان اصفهان، رييس دانشگاه اصفهان، معاون پژوهش و فناوري ، مدير ارتباط با صنعت و جامعه و جمعي از مديران ارشد پژوهشي دانشگاه، امضا شد

تفاهم‌نامه همكاري‌هاي علمي پژوهشي، فناوري و آموزشيدانشگاه اصفهان  و اداره كل هواشناسي استان اصفهان به منظور گسترش همكاري‌هاي علمي و فناوري و ارتقاي هدفمند تحقيقات كاربردي طرفين در راستاي پاسخگويي به نيازهاي جامعه در سطح منطقه‌اي و ملي با حضور مدير كل هواشناسي استان اصفهان، رييس دانشگاه اصفهان، معاون پژوهش و فناوري ، مدير ارتباط با صنعت و جامعه و جمعي از مديران ارشد پژوهشي دانشگاه، امضا شد.

به گزارش وب سايت خبريuinews دكتر هوشنك طالبي رييس دانشگاه اصفهان در اين جلسه اظهار داشت: تربيت نيروي انساني به منظور انجام پژوهش هاي روزآمد و نوآورانه در زمينه ارتقاي سلامت عمومي و محيط زيست و در راستاي رفع نيازمندي هاي جامعه،  رسالت مهم دانشگاه اصفهان است. بدون ترديد مسئوليت پذيري دانشگاه در رفع نيازمندي هاي جامعه بسيار مهم و ضروري است و دانشگاه به آن توجه ويژه اي دارد.  

دكتر طالبي در ادامه تصريح نمود: دانشكده علوم زمين دانشگاه اصفهان، در رشته هاي زمين شناسي، اقليم شناسي،اقيانوس شناسي، زلزله و هواشناسي فعاليت هاي آموزشي و پژوهشي خود را متناسب با نيازهاي جامعه شروع نموده اند. همچنين دانشكده عمران و نقشه برداري، دانشكده علوم جغرافيا نيز در زمينه هاي زيست محيطي بسيار فعال هستند. خوشبختانه دانشگاه اصفهان از نظر كادر هيات علمي مجرب و دانشجويان فعال تحصيلات تكميلي در راستاي فعاليت هاي آموزشي،پژوهشي و پروژه هاي عملياتي يك گام جلوتر از وظايف روتين خود ، در حل مسائل جامعه در حال حركت هستند.  

دكتر طالبي همچنين تصريح نمود: نهادينه شدن بحث همكاري بين دانشگاه و سازمان هواشناسي بسيار حائز اهميت است. لازم به ذكر است دانشگاه جامع اصفهان ظرفيت بسيار بالايي در زمينه هاي مختلف علمي دارد به طوري كه دانشكده هاي مهندسي شيمي، عمران و نقشه برداري، علوم جغرافيا  و زمين شناسي بر روي مسائل زيست محيطي فعاليت مي نمايند. رييس دانشگاه در پايان بر افزايش تعامل بين اداره هواشناسي و دانشگاه اصفهان تاكيد و خواستار عملياتي شدن اين تفاهم نامه و تداوم همكاري هاي دوجانبه شد.

شايان ذكر است، دكتر حميدرضا خورشيدي  مديركل هواشناسي استان اصفهان نيز در اين مراسم......
 
براي مطالعه اين خبر بر روي لينك كليك نماييد.  
تاریخ:
1399/03/31
تعداد بازدید:
3603
منبع:
Powered by DorsaPortal